اطلاعات وارد شده اشتباه است

پایگاه علمی  IEEE یا (Institute of Electrical and Electronics Engineers) یکی از بزرگترین و معتبر ترین پایگاه­های علمی دانلود مقاله در زمینه مهندسی، محاسبات، فناوری اطلاعات می باشد. این پایگاه علمی از پیوستن موسسات مهندسان برق آمریکا (AIEE, founded 1884) و موسسه مهندسان رادیو (IRE, founded 1912) در سال ۱۹۶۳ در کشور امریکا بوجود آمده است. این پایگاه دانلود مقاله بیش از 430 هزار نفر عضو در بیش از 160 کشور دنیا دارد. با توجه به دسترسی این پایگاه به حدود 130 مجله تخصصی و 400 مجموعه مقاله کنفرانس در سال در زمینه های مهندسی برق، علوم کامپیوتر و الکترونیک، بیش از یک سوم اسناد علمی منتشر شده در این زمینه ها توسط پایگاه علمی IEEE منتشر می گردد.

 موسسه علمی  IEEE از موسسات مهم استاندارد سازی در دنیا است و یکی از پیشگامان توسعه استانداردهای بین المللی می باشد که زیر بنای بسیاری از موضوعات همچون مخابرات، فناوری اطلاعات، نانو فناوری، مهندسی پزشکی،حمل و نقل و تولید برق می باشد. برای مثال استاندارد IEEE 802.11 که مربوط به ارتباطات بی سیم است، توسط این پایگاه فراهم شده است.

فعالیت های پایگاه علمی IEEE توسط 39 انجمن علمی صورت می گیرد که نشریات تخصصی، کنفرانس ها، شبکه های کسب و کار و سایر خدمات را ارائه می کنند، در ذیل به تعدادی از آنها اشاره شده است:

فعالیت های آموزشی IEEE:

IEEE eLearning Library یا آموزش الکترونیکIEEE برگزار کننده دوره های آموزشی آنلاین متنوعی می باشد و برای اعضای IEEE تخفیفات و تسهیلاتی را فراهم نموده است.

IEEE هم چنین حامی مالی سایت Try Engineering می باشد که برای کمک به جوانان جهت درک بهتر رشته های مهندسی می باشد .این سایت در درک بهتر اینکه چگونه می توان با حرفه مهندسی، بخشی از آینده خود را ساخت، کمک می کند. دانش آموزان، پدر و مادرها و همچنین معلمان میتوانند جهت آشنایی با حرفه مهندسی و برنامه آموزشی آن با کارشناسان مشورت نمایند.

پایگاه علمی IEEE ماموریت خود را بکارگیری خلاقیت ها و توانمندی هایش در فعالیت های بشردوستانه قراداده است. اما متاسفانه چندی است که دسترسی دانشگاه های معتبر کشور به این سایت تحت قوانین سیاسی امریکا محدود شده است.

برای ورود به کتابخانه دیجیتال  IEEE بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://ieeexplore.ieee.org/

سایت ایلرنیکا، امكان دانلود رایگان مقالات از پایگاه علمی IEEE را برای شما عزیزان فراهم آورده است. برای مطالعه‌ی راهنمای دانلود رایگان مقاله ISI از پایگاه یاد شده، می‌توانید به صفحه‌ی راهنمای کار با این پایگاه علمی که در زیر به آن اشاره شده است، مراجعه نمایید.

راهنمای دانلود رایگان مقاله از IEEE در سایت مقالات ایلرنیکا

 

 

 

star star star star star_border